Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek

W dniu 8 maja Filia Biblioteczna w Starych Bielicach rozpoczęła świętowanie Tygodnia Bibliotek - programu promocji czytelnictwa i bibliotek.

Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku hasłem Tygodnia Bibliotek jest (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA, które nawiązuje zarówno do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak i do wielu symbolicznych i praktycznych odwołań ukazujących znaczenie nieskrępowanego żadnymi nakazami czy zakazami czytelnictwa i nieograniczonego dostępu do dziedzictwa kulturowego.

Niezwykle miłą niespodzianką były odwiedziny wszystkich przedszkolaków z przedszkola Happy Days w Starych Bielicach. Były życzenia, śpiewy, prezenty i wspólna zabawa. Następnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach, w trakcie zajęć świetlicowych odbyła się pogadanka na temat (DO)WOLNOŚCI CZYTANIA. Dzieci w różny sposób interpretowały hasło; były to bardzo ciekawe i wnikliwe rozważania. Konkurs na ilustrację do bajki wyłonił samych zwycięzców. Zabawy z chustą animacyjną okazały się świetnym pomysłem na integrację zarówno najmłodszych jak i najstarszych uczniów.

Dziękuję pani Agnieszce Ponińskiej-Puścian i pani Agnieszce Drobinskiej za pomoc w realizacji zajęć. W dniu 10 maja od rana biblioteka tętniła życiem. Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzali bibliotekę z życzeniami i prezentami. Jest to bardzo miłe i mobilizujące do dalszej pracy.

st. bibliotekarz Maja Rosowska