PostHeaderIcon Smerfny Tydzień Bibliotek

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy obchody XV edycji ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką.

W tym roku obchodzony jest on pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Z tej wyjątkowej okazji przygotowaliśmy dla naszych czytelników liczne niespodzianki. Biblioteka zamieniła się w magiczną krainą zamieszkałą przez małe, niebieskie stworzenia Smerfy. Nasi goście - uczniowie klas III z Parnowa - odwiedzili dziś Wioskę Smerfów. Ich przewodnikiem była Smerfetka Renia, która oprowadziła dzieci po tej wyjątkowej krainie. Pokazała im swój dom, pracownię Papy Smerfa, warsztat Pracusia i Ogrodnika. Przeczytała im kilka ciekawych historyjek, zaczarowała farby, podarowała maluchom eliksir wzrostu oraz pozwoliła na zajrzenie do magicznej studni. Następnie nasi mali podróżnicy udali się w odwiedziny do Łasucha, który pokazał im swoją kuchnię pełną pysznych babeczek, ciast i sałatek. Dzieci sprawdziły tu swoją wiedzę oraz zdobyły nowe sprawności. Na zakończenie odwiedziły zamczysko Gargalema. Musiały wykazać się tu nie lada sprytem, aby nie wylądować w jego kociołku. Zaprzyjaźniły się z Klakierem, pomogły schwytać kilka Smerfów oraz poznały podstawy magii. Przewodnik naszych gości - Ważniak Agnieszka stwierdził, że dzieci wszystkie zadania wykonały celująco.
W nagrodę otrzymały zatem po kawałku złota oraz garść smerfojagód. BRAWO!