PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

We wtorek - 8 maja gościliśmy w naszej bibliotece najchętniej czytanego polskiego autora książek dla dzieci pana Grzegorza Kasdepke. Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera.

Jest on laureatem wielu nagród i wyróżnień. Zdobył m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Pan Grzegorz w niezwykle ciekawy i zabawny sposób przedstawił młodym czytelnikom swoją twórczość. Dzieci z ogromną uwagą słuchały autora oraz brały czynny udział w spotkaniu. Zadawały naszemu gościowi liczne pytanie, które czasami wywoływały salwy śmiechu. Pan Grzegorz obiecał, że na cześć naszej gminy napisze coś o ziemniaku i foce ;) Naszym zdaniem było to jedno z najciekawszych spotkań autorski dla dzieci w naszej bibliotece. Jesteśmy pewne, że maluchy z wielką chęcią sięgną po książki pana Kasdepke.