PostHeaderIcon XV Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa

W środę - 11 kwietnia odbyła się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej powiatowa dziecięca sesja naukowa pn. Podróż w kapeluszu za 100 tysięcy przez życie Adama Bahdaja.

Sesja zorganizowana była jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej im. kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu reprezentowały naszą gminę: Natalia Bałdyga - profesorka prowadząca sesję i Marta Grabowska – profesorka, która przedstawiła referat na temat życia i twórczości Adama Bahdaja. Jedną z profesorek była pisarka, dziennikarka prasowa i telewizyjna pani Małgorzata Karolina Piekarska, która przedstawiła krótki film po Warszawie -Śladami Tolka Banana. Na dzisiejszej uroczystości zostały również wręczone nagrody w konkursie plastycznym Ilustrujemy książki Adama Bahdaja. Wpłynęło prawie 300 prac. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że aż pięć uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie zostało wyróżnionych: Maja Ryfun, Wiktoria Kuklińska, Alicja Bojko, Hania Paruszkiewicz i Alicja Kotarba. Gratulujemy dziewczynkom udanego występu i nagrodzonym w konkursie plastycznym wielkiego talentu.

Bibliotekarz Aleksandra Sowa