PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W piątek - 6 kwietnia mieliśmy okazję gościć uczniów klasy 0 oraz I ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Nasze spotkanie dotyczyło Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który przypadał 2 kwietnia.

Dla naszych gości przygotowaliśmy kącik czytelniczy, gdzie panie bibliotekarki czytały fragmenty opowiadań o Nudzimisiach oraz wspólnie czytaliśmy książki Herve Tulleta pt. Naciśnij mnie, Kropka. Następnie zaprosiliśmy dzieci do obejrzenia wystawy z bardzo ciekawymi zaczarowanymi książkami. Wzbudziła ona bardzo duże zainteresowanie. Kolejnym zadaniem było zilustrowanie krainy Nudzimisiów. Powstały przepiękne, kolorowe prace wykonane w grupach. Nasi goście z chęcią zrobili sobie zdjęcia w fotobudce przedstawiającej postacie bajkowe, które występują w ich ulubionych książkach.

Do poczytania!!!