PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ma on na celu rozpowszechnianie literatury dziecięcej oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Z tej okazji gościliśmy na zajęciach w naszej bibliotece uczniów klas 0, I, II oraz III ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach. Panie bibliotekarki dla naszych milusińskich przygotowały wiele ciekawych atrakcji. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w Magicznym Kąciku Czytelniczym od przeczytania fragmentu książki pt. Opowieści z krainy Nudzimisiów Rafała Klimczaka. Następnie bawiliśmy się z kolorowymi, zabawnymi i ciekawymi książkami Hervea Tulleta. Kolejną niespodzianką była wystawa magicznych książek, wśród których znajdowały się m.in. książki 3 D, przestrzenne, obracane, najdłuższa książka na świecie. Później przenieśliśmy się do Wytwórni Magicznych Ilustracji, gdzie uczestnicy mieli za zadanie przedstawić krainę Nudzimisiów tak jak ją sobie wyobrażają. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia w naszej magicznej fotobudce. Było to bardzo wesołe, sympatyczne i zabawne spotkanie.

Do poczytania!!!