Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon "Legendy, bajki i baśnie polskie" - przedszkole Elf 2

W dniu dzisiejszym tj. 28 lutego w przedszkolu Elf 2 w Starych Bielicach tematem Spotkań z książką były bajki, baśnie i legendy polskie.

Młodsze dzieci wysłuchały (z dużym skupieniem i zaciekawieniem) opowiadania Zima z książki pt. Smaczne misie. Starsze przedszkolaki poznały Legendę o hejnale mariackim. Przybliżyłam Im historię hejnału i opowiedziałam o Kościele Mariackim. Dzieci dowiedziały się m.in., że liczba schodów w Wieży Mariackiej to 239 a sama wysokość wieży to 54 metry. Największym zaskoczeniem okazała się liczba gołębi w Krakowie - to około 40 tysięcy. Przedszkolaki przeglądały także książki dostępne w bibliotece i wypożyczały je do domu. Bardzo mi miło, że Elfiki tak chętnie i licznie korzystają z zasobów biblioteki. Oby tak dalej!

st. bibliotekarz Maja Rosowska