PostHeaderIcon Dinozaury w bibliotece

Od samego rana w naszej bibliotece zadomowiły się niezwykłe zwierzęta - dinozaury. To właśnie 26 lutego obchodzone jest święto tych gadów.

W podróż po ich niezwykłym świecie zabrał nas Mateusz Klekociuk. Pierwszą wycieczkę po prehistorii odbyły nasze przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu. Mateusz zaprosił je do zwiedzenia przygotowanej z jego zbiorów wystawy. Maluchy z otwartymi buziami oglądały wyjątkowe eksponaty. Następnie z zainteresowaniem słuchały wykładu na temat tych wyjątkowych zwierząt. Mateusz opowiedział nam jak wyglądały, czym się żywiły, gdzie żyły oraz dlaczego już nie możemy zobaczyć ich na żywo. Podczas spotkania został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs plastyczny dotyczący dinozaurów, a każdy z maluchów otrzymał od Mateusza małego gada na pamiątkę - na szczęście dla rodziców - plastikowego ;). Na kolejną wyprawę po jurze i kredzie Mati zabrał naszych wyjątkowych sąsiadów z ŚDS Feniks. Nasi goście z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji naszego znawcy gadów, zwiedzili wystawę oraz uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Na zakończenie na wyprawę po minionych czasach udały się dzieci, młodzież oraz dorośli czytelnicy biblioteki.

Serdecznie dziękujemy Mateuszowi Klekociukowi, który udostępnił nam swoje dinozaury oraz książki, za niezwykle ciekawe spotkania. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem posiadanej przez niego wiedzy!