Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon W krainie polskich bajek, baśni i legend

W dniu 8 lutego w klasie I w Szkole Podstawowej w Starych Bielicach odbyły się pierwsze zajęcia biblioteczne z cyklu W krainie polskich bajek, baśni i legend.

Pierwsze zadanie - moim zdaniem bardzo trudne - pierwszaki wykonały wzorowo. Zadanie polegało na odnalezieniu w różnego rodzaju słownikach i encyklopediach słowa legenda. Niektórzy poradzili sobie lepiej, niektórym sprawiło to trochę trudności ale wszyscy uczniowie wykonali zadanie. W trakcie czytania legendy o Warsie i Sawie panowała cisza. Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem słuchały opowiadania. Nie byłam ani trochę zaskoczona gdy nawet największe gaduły zamilkły... Po czytaniu i analizowaniu treści dzieci pokazywały na mapie najważniejsze miasta, rzeki i góry w Polsce. Przypomnieliśmy sobie również o symbolach narodowych. Oprócz tego uczniowie układali anagramy. Praca plastyczna była ostatnim elementem zajęć.

st. bibliotekarz Maja Rosowska