Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Drugi tydzień ferii w Świeminie

Drugi tydzień ferii zimowych w Świeminie dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych atrakcji i wrażeń.

W poniedziałek 22 stycznia odwiedziliśmy Antarktydę. Z książek popularnonaukowych i opowiadania Podróże po świecie. Antarktyda dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym najdalej położonym na południe kontynencie. Wspólnie wykonaliśmy plakat Zwierzęta Antarktydy a także pingwinkowe obrazki. We wtorek braliśmy udział w zmaganiach sportowych i zabawach pn.: Mam tę moc! zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną i Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz. Uczestniczyliśmy w torze przeszkód, zabawach rytmicznych z gazetami, literacko-plastycznych, bawiliśmy się chustą animacyjną i piłkami, malowaliśmy wielkie kolorowanki. Było super. W środę wspólnie z dziećmi ze wszystkich świetlic z naszej gminy bawiliśmy się w Rodzinnym Parku Rozrywki Pomerania w Dygowie. Do naszej dyspozycji przez trzy godziny były położone na powierzchni 3000 m2 zjeżdżalnie tradycyjne, rolkowe i tubowe, baseny z kulkami, trampoliny i inne atrakcje. Bawiliśmy się fantastycznie!!! W czwartek naszym celem było lodowisko Alaska w Koszalinie. Niektórzy z nas uczyli się jazdy na łyżwach, inni doskonalili umiejętności zdobyte wcześniej. Mimo wiosennej aury na dworze, czuliśmy się jak w lodowej krainie. Ostatni dzień ferii spędziliśmy w Warninie, gdzie z naszymi koleżankami i kolegami z innych świetlic uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych, tanecznych i sprawnościowych. To był bardzo fajny dzień. Dziękujemy wszystkim dzięki, którym nasze ferie obfitowały w ciekawe przeżycia i zabawy. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach...

Aneta Krasowska, Natalia Machała