PostHeaderIcon Po zakamarkach Biesiekierza

W czwartek - 25 stycznia odbył się rajd pieszy Po zakamarkach Biesiekierza. Został on zorganizowany przez naszą bibliotekę przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Biesiekierzu.

Jedną z największych atrakcji była wizyta w remizie. Naszymi przewodnikami byli: druhna Anna Just oraz druhowie Sławomir Jarząbek i Paweł Kopczyński. Na uczestników ferii czekała wyjątkowa niespodzianka - wycieczka wozem strażackim. Wzbudziła ona wiele emocji i radości. Druh Sławek cierpliwie odpowiadał na licznie zadawane pytania podczas tej niesamowitej przejażdżki. Następnie dzieci zostały zapoznane z wyposażeniem wozu. Przymierzyli stroje, nauczyli się obsługiwać wąż strażacki, nożyce pneumatyczne oraz przymierzali maskę z butlą z powietrzem. Dowiedzieli się na czym polega bycie strażakiem, jakie są ich zadania oraz jakie niebezpieczeństwa na nich czekają. Z ogromnym zainteresowaniem słuchali pogadanki dotyczącej misji. Zademonstrowano im w jaki sposób są ratowani ludzie, jak są transportowani oraz jak straż zabezpiecza różnego rodzaju wypadki. Naszym zdaniem podczas tego spotkania dzieci zrozumiały, jak ciężka, niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca strażaków. Wymaga ona wielu poświęceń, dużo nauki oraz odwagi. Była to niezapomniana lekcja zarówno dla dzieci, jak i dla bibliotekarzy. Serdecznie dziękujemy za tak wyjątkowe i pouczające spotkanie.