PostHeaderIcon Feryjne spotkanie "Mam tę moc!"

We wtorek - 23 stycznia odbyło się spotkanie z biblioteką pn.: Mam tę moc!. W zabawie wzięły udział wszystkie chętne dzieci biorące udział w feryjnych zajęciach odbywających się w naszej bibliotece, jej filiach, w świetlicach oraz maluchy z przedszkola w Biesiekierzu.

Spotkanie to przeprowadziliśmy przy współpracy z druhną Anią Just i druhem Pawłem Kopczyńskim z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiekierzu. Po oficjalnym przywitaniu gości bawiliśmy się na różne sposoby. Zabawa taneczna przy muzyce rozgrzała nas i zachęciła do dalszych działań. Druhna Ania i druh Paweł przeprowadzili zabawy sprawnościowe przeplatane działaniami ratującymi życie i zdrowie ludzi. Dzieci miały okazję nauczyć się przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (masaż serca i sztuczne oddychanie) oraz zakładania opatrunków. Nasze feryjne spotkanie było okazją ku temu, aby pobawić się chustą animacyjną, piłkami, uczestniczyć w takich zabawach jak: Raz, dwa, trzy babajaga patrzy, Gąski, gąski do domu, zabawy rytmiczne z gazetami, literacko-plastyczne, dorysowywanie wybranych elementów z zamkniętymi oczami, wyszukiwanie różnic na obrazkach, odnajdywanie jak największej liczby elementów, których nazwa zaczyna się wylosowaną literą alfabetu, kolorowanie itp. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz: p.Alinie Serpinie, p.Natalii Machale, p. Ewelinie Stawiarz, p. Adriannie Sowie-Szymańskiej, p. Sylwii Spalińskiej oraz p. Grażynie Zając za świetną, wspólną zabawę.

Zapraszamy na kolejne feryjne zajęcia
Laughing