PostHeaderIcon Poszukujemy książek w katalogu bibliotecznym

W czwartek 11 stycznia gościliśmy na lekcji bibliotecznej uczniów klasy IV A ze szkoły podstawowej w Biesiekierzu. Tematem naszego spotkania były katalogi biblioteczne i ich rodzaje.

Uczniowie dowiedzieli się co to jest katalog alfabetyczny i rzeczowy oraz zobaczyli jak wygląda karta czytelnika papierowa i plastikowa, karta książki, zobowiązanie czytelnika. Poznali system komputerowy MAK+ na którym pracuje nasza biblioteka, mogli samodzielnie wyszukać książki przez autora, tytuł, ISBN i numer inwentarzowy książki. Zwiedzając bibliotekę poznali również ułożenie księgozbioru, gdzie znajdują się książki dla dorosłych, dla młodzieży, dzieci, księgozbiór podręczny, książki popularnonaukowe i audiobooki. Największą radość przyniosła naszym gościom możliwość samodzielnego wyszukania książki. Dzieci obejrzały również wystawę komiksu powstałego w ramach projektu Tomek i tajemnica zaginionego pomnika. Cykl imprez promujących twórczość Alfreda Szklarskiego. Została ona wypożyczona z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. W pracach nad komiksem brały udział również dzieci z naszej biblioteki oraz świetlic.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy!!!

Bibliotekarz Aleksandra Sowa