Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Mikołajkowe podróże małe i duże po dziecięcej literaturze-Filia Biblioteczna w Świeminie

6 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z książką w oddziale przedszkolnym w szkole w Świeminie. Bohaterem naszego spotkania był oczywiście Mikołaj, który spotkał dzień wcześniej bibliotekarkę i poprosił, żeby dzieci wykonały dwa zadania.

Pierwsze polegało na wysłuchaniu opowiadań Prezent dla Mikołaja i Sanie świętego Mikołaja a także obejrzeniu mikołajowych książeczek. W drugim zadaniu dzieci miały wykonać papierową podobiznę Mikołaja. Oba polecenia przedszkolaki wykonały śpiewająco. Bardzo uważnie słuchały czytanych opowieści i z dużym zaangażowaniem pracowały przy papierowych wizerunkach Mikołaja. W nagrodę dzieci i oczywiście ich panie dostały małe paczuszki, które chyba sprawiły im dużo radości. Bardzo dziękuję p. Basi i p. Ani za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.

Aneta Krasowska