Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Spotkania z książką - Przedszkole Happy Days w Starych Bielicach

W dniu 14 listopada w przedszkolu Happy Days miało miejsce kolejne spotkanie z książką. Tym razem z okazji Dnia Seniora bohaterami spotkania byli seniorzy.

Na pytanie Kto to jest senior? dzieci odpowiadały różnie: Ty, ciociu, To ktoś kto ma emeryturę, To ktoś kto robi sery. Jaką trzeba mieć wyobraźnię aby od seniora dojść do sera... Po dość ciekawej dyskusji o swoich babciach i dziadkach młodsze dzieci wysłuchały opowiadania pt. Tupcio Chrupcio. Wizyta u dziadków Elizy Piotrowskiej. Starsze przedszkolaki słuchały bardzo ciekawego opowiadania pt. Dom babci Ross Montgomery. Jest to bardzo interesująca książka o przemijaniu i stracie. Piękne ilustracje i znikoma ilość tekstu pozwalają na absolutne pobudzenie wyobraźni i uczuć. Najstarsze Sówki bardzo poważnie potraktowały opowiadanie. W trakcie czytania zauważałam w nich głębokie emocje. Jednakże nie było smutku tylko zaduma i powaga. Na koniec i tak jednak pojawiły się uśmiechy bo Babcia daje mi słodycze gdy nie ma rodziców. Stałym elementem zajęć bibliotecznych jest zapoznanie się z nowościami i wznowieniami wydawniczymi. Kolejny raz zajęcia te dostarczyły mi mnóstwa energii i radości.

Do zobaczenia.
st. bibliotekarz Maja Rosowska