Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Święto Niepodległości - przedszkole Elf 2 w Starych Bielicach

W dniu 8 listopada w przedszkolu Elf 2 w Starych Bielicach odbyły się zajęcia biblioteczne z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

Żabki, Biedronki, Pszczoły i Skrzaty poznały lub przypomniały sobie najważniejsze symbole narodowe Polski takie jak flaga, godło i hymn. Opowieść o Polsce pod zaborami zrobiła dość duże wrażenie na starszych przedszkolakach. Dzieci bardzo wnikliwie słuchały i widać było w ich oczach głębokie emocje połączone z niedowierzaniem. Ważne jest mówienie najmłodszym o naszej historii, tradycjach i symbolach. Świadomość tożsamości narodowej oraz szacunek do ojczyzny niech będą budowane w naszych dzieciach od najmłodszych lat. Dzieci poznały również legendy polskie o Smoku Wawelskim, Syrence Warszawskiej i Warszawie a także o młynku soli. Po zajęciach dzieci zapoznawały się z nowościami wydawniczymi i starszymi książkami. Bardzo dużo z tych książek zostało wypożyczonych. Brawo przedszkolaki!!!

st. bibliotekarz Maja Rosowska