Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon "Spotkania z literaturą" - przedszkole Happy Days

W dniu 24 października w ramach akcji Spotkania z literaturą spotkałam się z dziećmi w przedszkolu Happy Days.

Z okazji dzisiejszego Dnia Kundelka dzieci wysłuchały opowiadania Pies z ulicy Bałamutów Wandy Chotomskiej. Pies z ulicy Bałamutów był bardzo nierozsądny i pakował się wciąż w kłopoty np. przechodząc w niedozwolonym miejscu przy ul. Polędwicy , nie zwracał uwagi na sygnalizację świetlną czy biegał po ulicy zamiast na chodniku. Wszystkie przedszkolaki pierwszorzędnie zdałyby egzamin z zasad poruszania się w mieście. Rodzice - bądźcie dumni!!! Po czytaniu dzieci przeglądały książki dostępne w bibliotece. Część z tych książek została wypożyczona przez nie do domu a część czeka na kolejny tydzień. W przedszkolu dostępne są zobowiązania, które po wypełnieniu przez rodziców posłużą do założenia dzieciom kart bibliotecznych. Biblioteka będzie przychodziła do przedszkola. W każdy wtorek dzieci będą mogły zarówno oddać jak i wypożyczyć interesujące je książki.

Do zobaczenia.
st. bibliotekarz Maja Rosowska