PostHeaderIcon Magiczne kąciki czytelnicze

W piątek - 20 października odbyło się w naszej bibliotece spotkanie podsumowujące działania podjęte przez naszą placówkę oraz jej partnerów - Gminę Biesiekierz oraz SNRRGB - w ramach projektu Magiczne kąciki czytelnicze.

Jego realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z programu Partnerstwo dla książki. Przez cały wrzesień odwiedzałyśmy nasze punkty biblioteczne i wspólnie z mieszkańcami tworzyliśmy wyjątkowe bajkowe przestrzenie. Towarzyszyły temu gry, zabawy oraz konkursy. Dzięki temu w Laskach Koszalińskich, Gniazdowie, Parsowie, Parnowie oraz Nowych Bielicach udało się nam wyczarować magiczne kąciki czytelnicze. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie pań sołtysek Elżbiety Piekarskiej, Bernadety Tomczak oraz występującej w podwójnej roli sołtysa oraz przedstawiciela Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Biesiekierz pani Moniki Tarnowskiej. Kolejnymi osobami, które były zaangażowane w nasz projekt są bardzo kreatywne i zawsze chętne do działania panie opiekujące się świetlicami: Agnieszka Boniecka - Chmurzyńska, Anetta Ławrynowicz, Bogusława Buda oraz Halina Hierl. Na naszym spotkaniu nie mogło również zabraknąć pani Agnieszki Kolanowskiej i pani Agnieszki Ponińskiej-Puścian, które wspólnie z nami realizowały wszystkie działania. Wszystkie panie otrzymały z rąk pana wójta Andrzeja Leśniewicza podziękowania oraz kwiaty. Pan Wójt podkreślił, jak wyjątkową rolę pełnią one w swoich środowiskach oraz ważność ich pracy i zaangażowania. Dziękujemy za obecność pani Agnieszce Podgórskiej, pani Agnieszce Ławrynowicz oraz panu Mariuszowi Sydorukowi. To było wyjątkowe popołudnie.