Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Spotkania z literaturą - Przedszkole Elf 2 w Starych Bielicach

W dniu 18 października odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi z przedszkola Elf 2 w Starych Bielicach. Głównym tematem zajęć był Kubuś Puchatek.

Ten miś o bardzo małym rozumku obchodził kilka dni temu 90-te urodziny. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. Nie warto się poddawać, którego głównym bohaterem był Prosiaczek, który wciąż wątpił w swoje siły a także Jesień z książki pt. Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem. W tym opowiadaniu straszny potwór, który zamieszkał w Stumilowym Lesie okazał się być wielkim, kolorowym latawcem. Latawiec ten stał się świetnym sposobem na nudę i wspólną zabawę z przyjaciółmi. Podczas zajęć inaugurację miała akcja pn. Koszyk z książkami. W tym dniu do biblioteki zapisało się 19 młodych czytelników. I tu podziękowania serdeczne dla pań wychowawczyń za współpracę. Po uprzednim zapoznaniu się z ofertą książkową dzieci licznie wypożyczyły książki.

Do następnego poczytania.
st. bibliotekarz Maja Rosowska