Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon "Spotkania z książką" - przedszkole Elf II

W dniu 11 października w przedszkolu Elf II w Starych Bielicach dzieci uczestniczyły w kolejnych zajęciach biblioteczno-czytelniczych.

Biedronki, Żabki, Pszczółki i Skrzaty wysłuchały opowiadania pt. Czy mogę pogłaskać psa? Elżbiety Zubrzyckiej a także Tupcio Chrupcio - Ja się nie boję! Elizy Piotrowskiej. Książka o psie wywołała duże poruszenie wśród dzieci. Przedszkolaki opowiadały o swoich pupilach a także o tym jak być bezpiecznym w towarzystwie nieznanych zwierząt. Druga część zajęć to przedstawienie oferty książek popularno-naukowych dostępnych w bibliotece. Na specjalne życzenie dzieci od przyszłego tygodnia rozpocznie się akcja Koszyk z książkami. Książki z biblioteki będzie można wypożyczyć a także oddać w przedszkolu w trakcie trwania zajęć bibliotecznych. Jedynym warunkiem jest wypełnienie przez rodzica zobowiązania i przekazanie paniom wychowawczyniom (zobowiązania dostępne są od dziś u pań a w grupie Skrzatów od jutra).

Do następnego poczytania.
st. bibliotekarz Maja Rosowska