Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Podróż do krainy dinozaurów-zajęcia wakacyjne w Świeminie

Za nami pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych zorganizowanych przez Filię Biblioteczną i Punkt sportowo-rekreacyjny dla młodych mieszkańców Świemina.

Motywem przewodnim w tym tygodniu były dinozaury i ich świat. Czytaliśmy książkę Elżbiety Safarzyńskiej Bajki o dinozaurach, oglądaliśmy książki popularnonaukowe o tych ciekawych gadach. Rozwiązywaliśmy łamigłówki i krzyżówki, graliśmy w bingo i memory, których bohaterami były dinozaury. Wykonaliśmy także dinozaury z papierowych talerzyków, zamieniliśmy wizerunek diplodoka w plac zabaw dla dzieci, rysowaliśmy prehistoryczne stwory kolorową kredą na placu przed świetlicą. Wybraliśmy się także do szkoły w Świeminie na projekcję filmu Dobry dinozaur. Zaciemnienie okien, duży ekran i popcorn sprawił, że poczuliśmy się jak w prawdziwym kinie.

W tym tygodniu byliśmy także z wizytą w Bibliotece Publicznej Gminy Biesiekierz. Czekało tam na nas wiele niespodzianek m.in. układaliśmy fabułę komiksu o Tomku Wilmowskim , braliśmy udział w poszukiwaniu skarbu, uczestniczyliśmy w licznych grach i zabawach. Bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy.

Miły akcentem tego tygodnia był także Dzień Hot-Doga. Własnoręcznie przygotowane hot-dogi smakowały wyśmienicie. Bardzo dużo radości sprawiły dzieciom zabawy z hydrożelowymi kuleczkami, gra w domino w wersji XXL i samodzielnie wykonana zabawka-wieloryb. Bardzo dziękujemy sołtysowi Świemina p. Józefowi Ryfunowi za słodki poczęstunek, który towarzyszy naszym codziennym zajęciom. Przed nami kolejne spotkania...

 

Aneta Krasowska i Natalia Machała