Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon V Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Śnieżna Kolęda"

Dnia 31 stycznia Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego i Filia Biblioteczna w Świeminie gościły młodych utalentowanych recytatorów z terenu naszej gminy i nie tylko. Tego dnia odbyła się bowiem V już edycja Przeglądu Recytatorskiego dla Przedszkolaków Śnieżna Kolęda.

Celem przeglądu jest propagowanie wśród dzieci piękna polskiej poezji, zainteresowanie czytaniem a także integracja przedszkolaków z różnych placówek. W tym roku po raz kolejny integrowały się dzieci z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu, Przedszkola Happy Days - Szczęśliwe Dni w Starych Bielicach, oddziałów przedszkolnych w Starych Bielicach i Świeminie. Cieszymy się bardzo, że po raz pierwszy dołączyły do nas dzieci z Przedszkola Samorządowego Promyki Bałtyku w Mścicach. Recytatorzy, którym wiernie kibicowali wychowawcy, rodzice i babcie wypadli wspaniale. Pięknie zaprezentowali wiersze o tematyce zimowo-świątecznej. Nie zabrakło ciekawych strojów i rekwizytów. Występy dzieci były przeplatane tańcem Michiganka i zabawą z bałwankiem Olafem. Po występach na dzieci i gości czekały pyszne ciasta upieczone przez rodziców naszych przedszkolaków. Bardzo, bardzo dziękujemy!!!. Na zakończenie organizatorki Pani Dyrektor Renata Mankiewicz wręczyły wszystkim uczestnikom przeglądu i wychowawcom dyplomy i nagrody.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym małym gościom za wszystkie doznania, których nam dostarczyli, wychowawcom i rodzicom za trud, który włożyli w przygotowanie dzieci do występu. Do zobaczenia za rok

Organizatorki przeglądu

Barbara Kołodziejska - Oddział Przedszkolny w Świeminie