Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek-Konkurs "W pustyni i w puszczy"

W roku 2016 obchodzimy setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza. Stało się to inspiracją do zorganizowania przez bibliotekę w Świeminie konkursu wiedzy o książce W pustyni i w puszczy.

W zmaganiach konkursowych, które miały miejsce 12 maja wzięły udział 3-osobowe reprezentacje klasy V i VI. Dzieciaki okazały się wielkimi znawcami przygód Stasia i Nel. Bez trudu poradzili sobie z różnymi zadaniami, krzyżówkami, rebusami, rozszyfrowaniem wiadomości na latawcu, projektowaniem okładki książki. Najtrudniejsze było chyba rapowanie wierszyka, o Stasiu Tarkowskim, ale i to wyszło znakomicie. Po podliczeniu cukierków, które były przyznawane za poprawne odpowiedzi okazało się ,że I miejsce zajęła reprezentacja klasy V w składzie: Ala i Gabrysia Bojko, Ala Kotarba. Tuż za nimi uplasowali się uczniowie klasy VI w składzie: Olimpia Nastula, Marcel Radzimski i Marcel Pokrywka. Serdecznie gratuluję dzieciakom wiedzy i talentów. Mam nadzieję, że ta spora porcja sienkiewiczowskiej wiedzy zainspiruje wszystkich do czytania innych książek pisarza.

Aneta Krasowska