PostHeaderIcon Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile".

Nasz biblioteka wraz z p. Agnieszką Ławrynowicz - nauczycielem historii w Szkole Podstawowej w Biesiekierzu, zgłosiła swój udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

Akcja ta została zorganizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w rocznicę powstania w getcie warszawskim. W dniu 19 kwietnia 2016 roku o godzinie 12:30 na stronie muzeum www.polin.pl odbędzie się internetowa premiera filmu o powstaniu, a dzięki udziale w tym przedsięwzięciu uczniowie klasy 5 i 6 wraz z czytelnikami będą mieli możliwość obejrzenia filmu w dniu jego premiery w naszej bibliotece. Dodatkowo zostaną przeprowadzone lekcje biblioteczne oraz pogadanki w oparciu o otrzymane pakiety materiałów dydaktycznych. Dzięki temu uczniowie i czytelnicy zostaną wprowadzeni w tematykę powstania i lepiej zrozumieją film. Tego dnia uczniowie będą również rozdawać w szkole, bibliotece oraz swoich miejscowościach przygotowane przez siebie wcześniej papierowe żonkile. Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w akcji.