Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Spotkanie w bibliotece - kl. I ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach

W dniu 8 marca uczniowie kl. I ze Starych Bielic bardzo licznie odwiedzili bibliotekę. Dzieci utrwalały wiadomości o np. układzie książek na półkach, rodzajach bibliotek, różnicy między biblioteką a księgarnią.

Próbowały również odgadnąć ile książek mieści się w naszej bibliotece. Padały różne odpowiedzi m.in. tysiąc pięćset sto dziewięćset; trzynaście milionów czy nieskończenie wiele. Zapytano mnie również ile lat pracuję w zawodzie. Moja odpowiedź wywołała achy i ochy oraz wzbudziła podejrzliwość i niedowierzanie więc nie ujawnię jej nigdy więcej publicznie ;) Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Każdy uczeń miała za zadanie wypełnienie swojej karty czytelnika i karty książki. Właściwie zadanie te nie sprawiło uczniom większych trudności. Mogę być spokojna, że ktoś kiedyś, za jakiś czas godnie mnie zastąpi na stanowisku bibliotekarza. Co najmniej kilka dziewczynek w klasach I - III obiecuje i karmi nadzieją, że będzie pracować w naszej bibliotece. Pierwszaki wykonały również przepiękne zakładki do książek. Na zakończenie zajęć każdy uczeń dostał w prezencie kolorowankę.

Do następnego razu.
st. bibliotekarz Maja Rosowska