Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Świąteczne zajęcia w Filii w Świeminie

Święta zbliżają się dużymi krokami dlatego Filia Biblioteczna w Świeminie zorganizowała dla dzieci spotkania wprowadzające w świąteczny nastrój.

W pierwszym spotkaniu, które odbyło się 15 grudnia uczestniczyli uczniowie klasy I. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak ciężko pracuję św. Mikołaj słuchając książki Święty Mikołaj zna się na świętach, ułożyły mikołajowe puzzle i opowiedziały o zwyczajach świątecznych w swoich domach. W drugiej części zajęć dzieci stworzyły papierowy wizerunek ich brodatego przyjaciela. Drugie zajęcia z klasą II miały miejsce 17 grudnia. Dzieciaki zapoznały się z bogatą ofertą książek o tematyce świątecznej znajdujących się w bibliotece , wysłuchały opowiadania O pingwinach, które chciały latać, bawiły się przy wierszyku Idzie Mikołaj. Zwieńczeniem spotkania było wspólne wykonanie świątecznych świeczników. Przy pomocy małych słoiczków, soli, zielonych gałązek, wstążek i drobiazgów świątecznych dzieci wyczarowały ozdobę, która na pewno nada świętom dodatkowego blasku.

Dziękuję dzieciakom i ich wychowawczyniom za mile spędzony czas i życzę pięknych świąt.

Aneta Krasowska