PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z poetą Zygmuntem Królakiem

W piątek - 11 grudnia odbyło się naszej placówce niezwykłe spotkanie. Gościliśmy w naszych progach pana Zygmunta Królaka- poetę, społecznika i wielkiego przyjaciela naszej biblioteki. Podczas spotkania autorskiego nasi goście mieli okazję po raz kolejny znaleźć się w niezwykłym świecie poezji.

Nasz gość, wielokrotny laureat ogólnopolskich konkursów sprawił, że zwykłe piątkowe popołudnie zamieniło się w cudowny, przedświąteczny wieczór pełen wzruszeń. Spotkanie poprowadziły dyrektor biblioteki Agnieszka Hryniewicz i p. Agnieszka Ławrynowicz. Pan Zygmunt opowiadał nam o swoim życiu, młodości, pracy społecznika oraz swojej rodzinie. Nie mogło oczywiście zabraknąć jego wierszy. Publiczność z ogromnym zainteresowaniem słuchała satyr i fraszek, nie zabrakło również poważnych strof przepełnionych refleksją i nostalgią. Specjalnie dla naszego gościa wystąpił biblioteczny kabaret BiblioStars. Pani Agnieszka Hryniewicz oraz pani Renia Łowiecka przedstawił dwa skecze napisane przez p. Królaka z okazji audycji radiowej promującej Gminę Biesiekierz na antenie Radia Koszalin. Występ bibliotekarzy wywołał na sali salwy śmiechu. Nie była to jedyna niespodzianka. Na początku spotkania wystąpiły bowiem dzieci ze świetlicy w Cieszynie z wierszykami napisanymi specjalnie dla naszego gościa. Na zakończenie spotkania Wójt Gminy p. Andrzej Leśniewicz podziękował panu Zygmuntowi za ogromny wkład w rozwój kulturalny gminy oraz za jego działalność na rzecz środowiska lokalnego. Podkreślił potrzebę promowania naszych lokalnych talentów oraz to, że to właśnie tacy ludzie jak p. Zygmunt sprawiają, że nasza gmina jest wyjątkowa. Do podziękowań przyłączyli się wszyscy zebrani goście. Spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej i wzruszającej atmosferze. Nasz gość tryskał humorem i niesamowitym optymizmem. Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Piekarskiej - sołtysowi Gniazdowa oraz pani Izabeli Jóźwiak i pani Bogusławie Budzie za pomoc w przygotowaniu spotkania.