PostHeaderIcon Ferie zimowe 2010 w Bibliotece

Jak co roku Biblioteka Publiczna Gminy Biesiekierz zorganizowała ferie zimowe dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat. W okresie od 1.02 do 12.02.2010 r. codziennie w wymiarze 5 godzin od 10:00 do 15:00. Prowadzone były one na terenie biblioteki pod hasłem: Biblioteka - moje wymarzone miejsce spotkań!. Zajęcia prowadziły: Agnieszka Hryniewicz, Renata Łowiecka, Katarzyna Janik i Michalina Jędraszko. Obejmowały one cykl działań literacko-plastycznych, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, pogadanki, zabawy oraz konkursy. Głównym celem zajęć było zapewnienie dzieciom bezpiecznej formy spędzania wolnego czasu. Zadania, jakie postawiła sobie biblioteka nastawione były głównie na uatrakcyjnienie odpoczynku dzieci poprzez prowadzenie różnorodnych, atrakcyjnych i niekonwencjonalnych form pracy z czytelnikiem dziecięcym. Część zajęć przebiegała pod hasłem: Mam prawo! - czyli nieomal wszystko co powinniście wiedzieć o prawach dziecka, a nie macie kogo zapytać!

Ferie w bibliotece

Dzieci biorące udział w zorganizowanych przez nas zajęciach wykazały bardzo duże zainteresowanie naszą ofertą. Ochoczo i rzetelnie realizowały wszystkie działania okazując przy tym ogromną satysfakcję. Korzystając z uroków tegorocznej zimy zorganizowałyśmy wiele zabaw na świeżym powietrzu, jak grupowe lepienie bałwanów, czy kulig z pieczeniem kiełbasek, śpiewem i tańcem przy ognisku. Zabawy te znacznie ułatwiły proces integracji naszych małych czytelników, pozwoliły na dostrzeżenie uroków przyrody oraz znacząco wpłynęły na zmianę priorytetów.

Uważamy, że różnorodność przygotowanych przez nas działań, realizowanych podczas zajęć feryjnych pozwoliła na zwiększenie kreatywności naszych czytelników, poszerzyła ich horyzonty i zainteresowania oraz zgłębiła ich wiedzę. Ciekawe i bezpieczne spędzenie wolnego czasu przez naszych małych czytelników było naszym głównym priorytetem. Organizacja ferii zimowych była możliwa dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wykorzystaniu środków własnych biblioteki.