Strona główna

PostHeaderIcon Książkowe Mole w natarciu :-)

We wtorek - 4 lipca, odbyło się w naszej bibliotece bardzo ciekawe spotkanie dla dzieci uczestniczących w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez nasza placówkę oraz świetlice wiejskie.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wizyta w KBP

W dniu 3 lipca 2017 r. grupa uczestników naszych wakacyjnych zajęć pojechała do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia rozpoczynające cykl Tomek i tajemnica zaginionego pomnika - promujących twórczość A. Szklarskiego w 105 rocznicę jego urodzin.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Z wizytą w wiosce Smerfów

Pierwszy smerfastyczny tydzień za nami, a my nie zwalniamy tempa!!! W pierwszym tygodniu zagościły w naszej bibliotece małe, niebieskie postacie - Smerfy.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Ruszamy po wakacyjne przygody

Dnia 26 czerwca rozpoczęliśmy wakacyjną przygodę z zajęciami w bibliotece. Pierwszy tydzień naszych spotkań odbywa się pod hasłem - Z wizytą w wiosce Smerfów.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Sztuczki ze sztuką

We wtorek 6 czerwca odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Sztuczki ze sztuką. Piękna choć wietrzna pogoda zachęciła nas do działań na powietrzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Kraszewski - pisarz, historyk, malarz - tytan pracy

W poniedziałek - 5 czerwca gościliśmy Panią Cecylię Judek - polonistkę, bibliotekarkę, sekretarza naukowego Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon E-booki w naszej Bibliotece!!!

Biblioteka Publiczna Gminy Biesiekierz wraz z wszystkimi bibliotekami powiatu koszalińskiego przystąpiła wspólnie z Koszalińską Biblioteką Publiczną do projektu - Powiatowa Czytelni E-booków Legimi.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon 49 turniej recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" z wyróżnieniem!!!

W dniach 22-24 maja odbywały się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego pn. Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne dla dzieci z gmin powiatu koszalińskiego oraz miasta Koszalin.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek 5 :-)

Za nami kolejny magiczny i pasjonujący dzień. W piątkowy poranek przyjechały na zajęcia do szkoły magii dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świeminie.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek 4 :-)

Czwartek w naszej bibliotece był magiczny i pełen niespodzianek! Odwiedziły nas przedszkolaki z naszego przedszkola oraz uczniowie klasy IV i V ze szkoły w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek 3 :-)

Za nami kolejna pasjonująca podróż po świecie fantazji. Dziś udali się w nią z nami uczniowie klas II ze szkoły w Parnowie wraz z wychowawcami panią Iwoną Sobczyńska i panią Katarzyną Grzegrzółką.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek 2 :-)

Za nami kolejny wyjątkowy dzień. Od samego rana nasza biblioteka zamieniła się w bajkową krainę. Zabraliśmy dziś naszych gości w podróż po niezwykłych, zaczarowanych zakątkach naszej biblioteki.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Dzień Bibliotekarza - 8 MAJA

Biblioteka to nie tylko książki, meble, prasa, ale to również osoby które to miejsce tworzą. Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza chciałabym opowiedzieć Państwu o ludziach, którzy tworzą naszą bibliotekę - MOICH BIBLIOTEKARZACH
Smile

Nazywam się Agnieszka Hryniewicz. Z zawodu, wykształcenia i zamiłowania - bibliotekarz. Jestem związana z naszą biblioteką prawie dwadzieścia lat. Jest to dla mnie bardzo ważne i wyjątkowe miejsce. Uwielbiam swoją pracę. Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ mam zaszczyt pracować z wyjątkowymi, pełnymi pasji i zaangażowania ludźmi.

Aneta Krasowska - kustosz. Od samego początku związana z Filią Biblioteczną w Świeminie. Jest niezwykle ciepłą i serdeczną osobą. Do swojej pracy podchodzi zawsze z dużym zaangażowaniem i dokładnością. Doskonale zna swoich czytelników i ich potrzeby. Jest przez nich bardzo lubiana i ceniona. Na prowadzonych przez nią zajęciach literacko-plastycznych powstają prawdziwe cudeńka. :-)

Maja Rosowska (właściwie Agnieszka :)) - starszy bibliotekarz. Obecnie pracuje w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach. Swoją biblioteczną przygodę rozpoczynałyśmy w odstępie kilku miesięcy i wspólnie uczyłyśmy się tego zawodu. Ma wyjątkowe poczucie humoru. Jest osobą niezwykle wrażliwą na potrzeby dzieci. Działa w licznych stowarzyszeniach, bardzo aktywnie angażuje się w akcje charytatywne. Ma świetny kontakt z najmłodszymi czytelnikami. Tylko ona jest w stanie zrozumieć dowcip o dziesięciu farbkach :-)

Renata Łowiecka - starszy bibliotekarz. Pracuje w bibliotece w Biesiekierzu. Jest bardzo pracowitą i sumienną osobą. Oaza spokoju :-) Niewiele rzeczy jest ją w stanie wyprowadzić z równowagi. Posiada niezwykły talent aktorski który można podziwiać podczas występów naszego bibliotecznego kabaretu. Jest osobą na którą zawsze można liczyć.

Aleksandra Sowa - bibliotekarz. O niektórych ludziach mówimy, że mają serce na dłoni i tak właśnie jest z Olą. Pełna zapału i pomysłów z dużym zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy. Czasami gdy na nią patrzę to mam ochotę zacytować wyjątkową filmową postać i jej słowa: bo ja jestem kobieta pracująca - żadnej pracy się nie boję :-)

Katarzyna Janik - bibliotekarz. Gdy ją poznałam to nosiła krótkie spodenki i dwie kitki. Przychodziła do biblioteki na zajęcia, które prowadziłam dla najmłodszych :-) Zapamiętałam ją jako niezwykle radosne, kreatywne i pomysłowe dziecko. Nic się nie zmieniła :-) Prowadzone przez nią zajęcia dla dzieci przyciągają teraz do naszej biblioteki kolejne pokolenie.

Anetta Orlikowska - młodszy bibliotekarz. Niezwykle charyzmatyczna i dynamiczna osoba. Ma niezwykły talent do odzyskiwania przetrzymywanych przez naszych kochanych czytelników książek. W swoją pracę wkłada dużo serca i energii. Typ człowieka dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Magdalena Sowa - młodszy bibliotekarz. Związana z naszą biblioteką od kilku miesięcy. Zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą. Bardzo pracowita i kreatywna. Do swojej pracy podchodzi z dużym zaangażowaniem. Jest bardzo lubiana przez uczestników zajęć, potrafi zarazić ich swoim zapałem :-)

 

PostHeaderIcon Dzień Bibliotekarza i bibliotek

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy obchody XIV edycji ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Makaronowe szaleństwo Detektywów

Za nami kolejna kulinarna podróż. Tym razem wyruszyliśmy do słonecznej Italii :-). Główna rola należała dziś do makaronu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon MŁODZI OBYWATELE W BIBLIOTECE

W piątek - 28 kwietnia odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu wraz z panią Agnieszką Kolanowską.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne 2017

W piątek - 28 kwietnia w bibliotece w Biesiekierzu odbył się Gminny Turniej Recytatorski PTAKI, PTASZKI i PTASZĘTA POLNE 2017. W spotkaniu udział wzięli laureaci eliminacji przeprowadzonych w szkołach podstawowych i gimnazjum.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Od glinianych tabliczek po e-booki, czyli historia książki w pigułce.

W czwartek - 27 kwietnia gościliśmy na lekcji bibliotecznej uczniów klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Święta majowe w naszej bibliotece

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: 1 Maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maja Uchwalenie Konstytucji.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Emilki 2017

W czwartek - 20 kwietnia odbył się w naszej bibliotece Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków Emilki.

Czytaj dalej .....

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 2 z 17