Strona główna

PostHeaderIcon Bezpłatna nauka języka angielskiego dla przedszkolaków i "zerówkowiczów" w naszej bibliotece!!!

Kurs Funjunior.pl to kurs języka angielskiego dla przedszkolaków w wieku 4 - 5 lat. Materiał kursu składa się z multimedialnych komponentów. Są to m. in.: piosenki, gry i fotolekcje, które uczą dzieci logicznego myślenia, świadomości siebie i innych. Są również doskonałym pretekstem do ćwiczenia pamięci, koordynacji ruchowej i słuchowej. W kursie wezmą udział dzieci z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych z Biesiekierz, Świemina i Starych Bielic.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Czy strach ma wielkie oczy?

W piątek - 30 października odbyły się w naszej bibliotece zajęcia plastyczno- literackie dla dzieci. Zajęcia rozpoczęliśmy od malowania twarzy- powstały pajęczyny, pająki, wampiry, czarownice.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z pisarzem Tomaszem Trojanowskim

W środę - 21 października gościliśmy pisarza pana Tomasza Marcina Trojanowskiego - autora powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Białka, tłuszcze, cukry, witaminy, czyli poznajemy zasady prawidłowego odżywiania!!!

W czwartek - 8 października odwiedziła naszą bibliotekę młodzież z gimnazjum w Biesiekierzu wraz z opiekunem p. Agnieszką Kolanowską.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Jesienne zabawy z biblioteką!

W środę i czwartek - 7 i 8 października na jesiennych lekcjach bibliotecznych gościliśmy klasy 0 i III ze Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Powiatowy Konkurs "Mistrzowie Pięknego Czytania"

W dniu 7 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbył się XIV Konkurs Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania. Celem tegorocznej edycji konkursu była popularyzacja twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w 110. rocznicę urodzin.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Jesienne spotkania w bibliotece

5 i 6 października gościliśmy na zajęciach w bibliotece klasy Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Głównym tematem naszego spotkania była pora roku, która zawitała do nas 23 września, czyli jesień.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Rozstrzygnięcie konkursu pn. "Niepełnosprawni są wśród nas"

W dniach 30 września i 1 października nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pn. Niepełnosprawni są wśród nas. Konkurs ten został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz w ramach 12 Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja TY i JA.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Dożynki Gminno-Parafialne 2015

W sobotę 19 września nasza Biblioteka wzięła udział w Dożynkach Gminno-Parafialnych. Panie bibliotekarki przygotowały zajęcia dla najmłodszych uczestników Dożynek.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier

We wtorek - 15 września odbyło się spotkanie autorskie z pisarką dziecięcą i młodzieżową - Katarzyną Majgier. Jest ona laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Mały Festiwal Ty i Ja 2015

W dniach 10 - 15 września 2015 r. przeprowadziliśmy spotkania z uczniami Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu w ramach Małego Festiwalu Ty i Ja odbywającego się w zakresie 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Mały Festiwal Ty i Ja 2015

W piątek - 11 września 2015 r. odbyliśmy spotkanie integracyjne z podopiecznymi Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warninie oraz uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon "Jesteśmy po to, by być razem"

Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Szeląg gościmy w ramach Małego Festiwalu Integracja Ty i Ja pokonkursową wystawę prac pn. Jesteśmy po to, by być razem zorganizowaną przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warninie oraz Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Koszalinie.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tych niesamowitych prac wykonanych przez niepełnosprawne dzieci wraz z opiekunami.

 

 

 

PostHeaderIcon Mały Festiwal Ty i Ja 2015

We wtorek - 8 września 2015 r. rozpoczęliśmy serię spotkań z naszymi czytelnikami z okazji corocznego włączenia się w prowadzenie Małego Festiwalu Ty i Ja w ramach 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Konkurs plastyczny "Niepełnosprawni są wśród nas"

 

 

Regulamin Konkursu Plastycznego pn. Niepełnosprawni są wśród nas.

 

 

 

 

PostHeaderIcon Wakacyjny czas z dobrą książką...

Bardzo szybko upłynął nam kolejny tydzień wakacyjnych spotkań w bibliotece. Bawiliśmy się na różne sposoby, co zapewniło nam eliminację nudy i przysporzyło wiele radości i satysfakcji.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wakacji z biblioteką ciąg dalszy!!!

Drugi tydzień wakacji z biblioteką za nami. W tym tygodniu pracowaliśmy z wierszami tj. : Motyle, Abecadło w rymy wpadło Wandy Chotomskiej; Basen, Potwór ekologiczny Natalii Usenko; Biedronka Marii Kownackiej.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon W drodze po wakacyjne przygody z Wierszykolandią!!!

Pierwszy tydzień wakacji z biblioteką za nami. Na naszych milusińskich czytelników czekało wiele atrakcji. Przygodę rozpoczęliśmy od stworzenia regulaminu Wakacji w bibliotece, pod którym każdy z uczestników podpisał się pieczątką - kciukiem.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wakacje z biblioteką 2015

 

 

 

PostHeaderIcon "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli I integracyjny rajd pieszy Dzieci i Młodzieży okolicami Gminy Biesiekierz

W poniedziałek - 15 czerwca, odbył się pierwszy integracyjny rajd pieszy Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz oraz Zespół ds. Promocji Gimnazjum w Biesiekierzu. W rajdzie wzięli udział uczniowie klas VI ze Szkół Podstawowych ze Świemina, Biesiekierza i Starych Bielic oraz uczniowie gimnazjum z klas IA, IIA, IIIB, IIIC.

Czytaj dalej .....

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 9 z 17