Strona główna Filie

PostHeaderIcon Festiwal Integracja TY I JA w Świeminie

W dniach 8-11września uczniowie klas 0-VI Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Filię Biblioteczną w Świeminie w ramach kolejnej już edycji Małego Festiwalu Ty i Ja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Recyklingowe "Wakacje z biblioteką" w Świeminie

Drugi tydzień wakacyjnych zajęć w Filii w Świeminie upłynął radośnie i twórczo. Naszym działaniom przyświecała idea recyklingu czyli ponownego wykorzystania różnych surowców. Owocami naszych zajęć były m.in. aniołkowe obrazki ze starych książek i drewnianych ramek, ośmiornice z plastikowych butelek i plasteliny, kolorowe ptaszki z rolek po papierze toaletowym a także ślimaki z tacek papierowych i papierowych ścinków, deseczki decoupage.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Pierwszy tydzień "Wakacji z Biblioteką" w Świeminie

Filia Biblioteczna w Świeminie rozpoczęła 10 sierpnia dwutygodniowe zajęcia w ramach akcji Wakacje z biblioteką.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

 

 

PostHeaderIcon XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 30 maja - 6 czerwca br. w całej Polsce odchodzono XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD) organizowany przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Jest to fundacja, która w 2001 r. zainaugurowała kampanię społeczną Cała Polska czyta dzieciom, w celu uświadomienia społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego zdrowego i wszechstronnego rozwoju . Filia Biblioteczna w Świeminie po raz drugi włączyła się w obchody tygodnia. 3 czerwca na spotkanie z książką zaproszono oddział przedszkolny, klasę I i II Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Świeminie. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały książki Valerie Thomas pt. Winnie i Dzień Dinozaura o przygodach niezwykłej czarownicy Winnie, która ze swoim kotem Wilburem przeniosła się w czasy dinozaurów.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Dzień Dziecka w Świeminie

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 8 z 20