Strona główna Filie Świemino

PostHeaderIcon Pasowanie na czytelnika

W czwartek 15 maja dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Świeminie dołączyły do grona przyjaciół książki i biblioteki. W tym dniu odbyło się pasowanie na czytelnika. Na początku naszego spotkania dzieci przystąpiły do egzamin ze znajomości bajek. Pierwsze zadanie polegało na rozpoznaniu tytułu bajki na podstawie wyciągniętego z czarodziejskiego pudełka rekwizytu. W drugim zadaniu należało dobrać tytuł do obrazka. Z każdym z zadań dzieciaki poradziły sobie znakomicie. Wychowawczyni 0 p. Basia była z nich dumna.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Warsztaty czerpania papieru

13 i 14 maja uczniowie klasy IV, V i VI szkoły w Świeminie uczyli się starej techniki robienia papieru czerpanego. Dzieciaki dowiedziały się skąd wywodzi się to rzemiosło, poznały kolejne etapy tworzenia papieru, a potem przystąpiły do działania (http://manufakturapapieruczerpanego.pl/jak_samodzielnie_zrobic_papier.html). Wszyscy uczestnicy warsztatów pracowali z dużym zaangażowanie i zainteresowaniem.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Nie ma to jak fajna bajka

12 maja dzieci z oddziału przedszkolnego i klas młodszych szkoły w Świeminie miały ogromną frajdę i przyjemność wysłuchać trzech bajek z książki Wandy Chotomskiej 1001 bajek na dobranoc w interpretacji p. Agnieszki Kolanowskiej - nauczycielki ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Różne oblicza książki i bibliotek

W drugim dniu Tygodnia Bibliotek w Świeminie uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach pod hasłem Różne oblicza książki i bibliotek. W pierwszej części zajęć dzieciaki oglądały różne formy książek . Najwięcej emocji wzbudziła książki trójwymiarowe i rozkładane. Drugą część zajęć poświęciliśmy na obejrzenie wystawy ciekawostek związanych z książką i biblioteką, która została przygotowana z okazji Tygodnia Bibliotek. Wystawa została podzielona na kilka części:

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Czytanie łączy pokolenia

Tegoroczny Tydzień Bibliotek obchodzony jest pod hasłem Czytanie łączy pokolenia. I właśnie od takiego pokoleniowego czytania rozpoczęliśmy 8 maja obchody Tygodnia Bibliotek w Świeminie. Nasz gość - Przewodniczący Rady Rodziców i radny Gminy Biesiekierz p. J. Wypych przeczytał uczniom klas III-VI fragmenty pięknej książki Łukasza Wierzbickiego Dziadek i niedźwiadek

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Konkurs "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"

We wtorek 15 kwietnia rozstrzygnięto konkurs świąteczny na Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną , który pod koniec marca ogłosiła Filia Biblioteczna i punkt sportowo-rekreacyjny w Świeminie.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wielkanocnego tworzenia ciąg dalszy

W poniedziałek 14 kwietnia, Filia Biblioteczna i punkt rekreacyjno-sportowy w Świeminie zorganizowały ostatnie już przedświąteczne warsztaty plastyczne dla dzieci.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon WARSZTATY WIELKANOCNE W ŚWIEMINIE

Wielkanoc tuż, tuż.... Jest to czas kiedy ambicją każdej gospodyni domowej jest piękne przystrojenie mieszkania. Z tej okazji 9 kwietnia odbyły się warsztaty, na których dorośli mieszkańcy Świemina przygotowywali dekoracje świąteczne.

Czytaj dalej .....

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 13