Strona główna Filie Świemino

PostHeaderIcon Zajęcia mikołajkowe w Filii w Świeminie

10 i 12 grudnia dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Świeminie odwiedził wysłannik św. Mikołaja z prezentami. Na początku dzieci wysłuchały listu, w którym Mikołaj serdecznie dzieci pozdrowił i poprosił o wykonanie zadań, które dla nich przygotował.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Konkurs "Mały Polak"

24 listopada w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie odbył się Konkurs Wiedzy o Polsce pt. Mały Polak. Filia Biblioteczna w Świeminie, po raz trzeci jest współorganizatorem konkursu. Uczestniczą w nim uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych w Biesiekierzu, Starych Bielicach i Świemina, a od dwóch lat również ze szkoły w Konikowie

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Ciotką Klotką

23 października Filia w Świeminie zorganizowała dla swoich czytelników spotkanie autorskie z p. Ewa Chotomską powszechnie znaną jako ciotka Klotka z telewizyjnego Tik - taka. Inne programy dla dzieci, z którymi jest związana, to Budzik i Jedyneczka.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Zajęcia plastyczne w Filii w Świeminie

Kolorowa biżuteria z modeliny, laurki wykonane w technice qullingu, paluszkowe ludziki to tematy ostatnich zajęć plastycznych, które odbyły się w Filii w Świeminie.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Integracja Ty i Ja w Świeminie

5 września uczniowie klasy IV, V i VI Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Filię Biblioteczną w Świeminie w ramach kolejnej już edycji Małego Festiwalu Ty i Ja. Celem tych zajęć było kształtowanie u uczniów postawy tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych. Zajęcia rozpoczęły się od omówienia słów: tolerancja, integracja, niepełnosprawność i jej rodzaje. Następnie dzieciaki próbowały wejść w świat niepełnosprawnych wykonując różne ćwiczenia. Należało z zawiązanymi oczami dotrzeć do wskazanego miejsca, ustami napisać własne imię, w grubych rękawicach zawiązać sznurowadła. Potem uczniowie dzieli się swoim odczuciami.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Czas zabawy i tworzenia

Drugi tydzień ( 11-14.08 ) zajęć w ramach akcji Wakacje z biblioteką w Świeminie został zorganizowany we współpracy z Punktem sportowo-rekreacyjnym. W tym tygodniu wybraliśmy się do krainy rękodzieła i zabawy.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Z plecakiem wędrujemy po świecie

W pierwszym tygodniu (4-8.08) Wakacji z biblioteką w Świeminie wybraliśmy się w podróż po Europie i Ameryce. Naszą przygoda rozpoczęła się w Europie. Poznawaliśmy państwa europejskie wykonując ich flagi, przyporządkowując stolice, do danych krajów.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Tydzień Czytania Dzieciom w Świeminie

W tym roku biblioteka w Świeminie włączyła się w obchody XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, pod hasłem Czytanie - mądra rzecz. Celem, który przyświeca tej akcji, jest promowanie głośnego czytania wśród dzieci oraz zachęcenie rodziców do codziennej lektury. Od 2 do 6 czerwca uczniowie klas 0-VI szkoły w Świeminie słuchali głośnego czytania w wykonaniu bibliotekarki.

Czytaj dalej .....

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 13