Strona główna Filie Świemino

PostHeaderIcon Wizyta "Smefików" w Filii w Świeminie

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Filię Biblioteczną w Świeminie odwiedziły Smerfiki z punktu przedszkolnego TPD. Wizyta przebiegła w bardzo ciepłej i miłej atmosferze.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa "Gracjan Bojar- Fijałkowski - bajarz pomorski"

W dniu 15 kwietnia 2015r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XII Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa zatytułowana Gracjan Bojar-Fijałkowski- bajarz pomorski. Gminę Biesiekierz reprezentowały dwie uczennice Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu- Iza Kozłowska i Martyna Szeląg.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

We wtorek 31 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Konkurs ten został zorganizowany przez Filię Biblioteczną i Punkt sportowo-rekreacyjny w Świeminie i z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięło udział 27 uczestników, w tym dwie osoby dorosłe.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Warsztaty wielkanocne w Świeminie

Przygotowania do Wielkanocy to idealny czas na odrobinę artystycznej ekspresji. I taką właśnie kreatywną ekspresją wykazali się dorośli i młodzi mieszkańcy Świemina, którzy 26 i 27 marca uczestniczyli w przedświątecznych warsztatach rękodzieła. Z różnego rodzaju materiałów florystycznych i kreatywnych wyczarowali palmy, stroiki, wianki i inne ciekawe ozdoby.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Zajączki, pisanki, palmy...

Przed Świętami Wielkiej Nocy Filia Biblioteczna zorganizowała dla uczniów SP w Świeminie cykl zajęć związanych z obrzędami i symboliką tych świąt.

23 marca dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu Zajączek nie tylko wielkanocny. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania fragmentu książki Zając Poziomka E. Chotomskiej i obejrzenia innych pozycji, których bohaterem jest zajączek. Skąd wzięła się tradycja obdarowywania dzieci prezentami i inne ciekawostki o tym sympatycznym zwierzaku dzieci poznały oglądając prezentację Zając szarak. Na zakończenie przedszkolaki nauczyły się piosenki W leśniczówce za lasem i zrobiły zabawne zajączki z bibuły i rolek po papierze toaletowym.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon "Śnieżna Kolęda 2015"

Dnia 18 lutego Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego i Filia Biblioteczna w Świeminie gościły małych, zdolnych recytatorów z terenu naszej gminy.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Ferie w Filii w Świeminie

W dniach od 19 do 23 stycznia młodzi mieszkańcy Świemina mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Filię Biblioteczną. Spotykaliśmy się codziennie w godzinach 10.00-14.00.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Warsztaty bożonarodzeniowe w Filii w Świeminie

W okresie przedświątecznym młodzi i dorośli mieszkańcy Świemina spotykali się na świątecznych warsztatach. Młodzież w czasie kilku spotkań wykonała anioły z drewnianych polan i gipsu w bandażu, choinki ze sznurka i sizalu, zawieszki w stylu decoupage.

Czytaj dalej .....

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 13