Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Czas zabawy i tworzenia

Drugi tydzień ( 11-14.08 ) zajęć w ramach akcji Wakacje z biblioteką w Świeminie został zorganizowany we współpracy z Punktem sportowo-rekreacyjnym. W tym tygodniu wybraliśmy się do krainy rękodzieła i zabawy.

Naszą twórczość artystyczną rozpoczęliśmy od lepienia z gliny-efektem pracy były wazoniki, kubki, puchar a nawet wanienka dla myszki. Kolejna praca polegała na odrysowaniu na dużych arkuszach papieru konturu kolegi lub koleżanki i wypełnieniu wzorami według własnego pomysłu. Wykonaliśmy także prace techniką podgrzewania suszarką przyklejonych do kartek kredek woskowych .Polecamy –daje to ciekawy efekt. Fajny materiał do prac plastycznych to kamienie. Dzieciaki wykonały z nich przypominajkę na ważne wiadomości i zdjęcia. Wykorzystaliśmy także plastikowe butelki po napojach robiąc z nich zabawne osłonki do doniczek. Udało nam się także namalować pędzelkową rodzinkę. Rezultaty wszystkich naszych działań można obejrzeć na zdjęciach.

Działania plastyczne były przeplatane różnymi zabawami ruchowymi, słownymi i mini-konkursami nagradzanymi drobnymi upominkami. Bawiliśmy się świetnie. W tym miejscu pragnę podziękować pani Darii Franczak-opiekunce Punktu sportowo-rekreacyjnego w Świeminie za pomoc w zorganizowaniu zajęć. Do zobaczenia za rok na kolejnych Wakacjach z biblioteką.

Aneta Krasowska