Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Pasowanie na czytelnika

W czwartek 15 maja dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Świeminie dołączyły do grona przyjaciół książki i biblioteki. W tym dniu odbyło się pasowanie na czytelnika. Na początku naszego spotkania dzieci przystąpiły do egzamin ze znajomości bajek. Pierwsze zadanie polegało na rozpoznaniu tytułu bajki na podstawie wyciągniętego z czarodziejskiego pudełka rekwizytu. W drugim zadaniu należało dobrać tytuł do obrazka. Z każdym z zadań dzieciaki poradziły sobie znakomicie. Wychowawczyni 0 p. Basia była z nich dumna.

Następnie dzieci wysłuchały próśb książek i poznały regulamin biblioteki. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia każdy zerówiaczek został pasowany na czytelnika biblioteki w Świeminie. Na zakończenie dzieci dostały książeczki z wierszami Jana Brzechwy oraz zakładki do książek wykonane przez dziewczynki z koła literacko-plastycznego. Mam nadzieję, że od tego momentu dzieci będą częstymi gośćmi w bibliotece. Pasowani było działaniem podsumowującym Tydzień Bibliotek w Świeminie.

Aneta Krasowska