Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek

W dniu 13 maja w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach odbyły się zajęcia plastyczno-literackie. Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dzieci przygotowały piękne laurki i drobne upominki.

A dziś - 14 maja - uczniowie z oddziału przedszkolnego brali udział w zajęciach, którego głównym tematem był bocian. W maju bocian aż dwa razy obchodzi swoje święto; 12 maja jest Dzień Ptaków Wędrownych a 31 maja - Dzień Bociana Białego. Dzieci miały okazję oglądać przez kamerę internetową bociany z miejscowości Makov w Czechach. (http://www.makov.cz/?action=webkamera). Wzbudziło to ich ogromne zaciekawienie. Następnie wysłuchały bajki o bocianach i skowronku, dzięki której utrwaliły wiadomości dotyczące życia tych ptaków. Dzieci oglądały również książki, w których bez problemu wyszukały obrazki i informacje o bocianach.

Uczniowie klasy II wzięli udział w zajęciach dotyczących książki dawnej i współczesnej. Po obejrzeniu prezentacji pracowali w grupach wykonując, co się okazało, dość trudne zadania, z którymi jednak bardzo dobrze sobie poradzili.

st. bibliotekarz Maja Rosowska