Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Dziecięca sesja naukowa "Znacie, to posłuchajcie - życie i twórczość Janiny Porazińskiej"

W dniu 2 kwietnia 2014r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XI naukowa sesja dziecięca.

Tym razem poświęcona była znanej i lubianej autorce książek dla dzieci-Janinie Porazińskiej. Filię Biblioteczną w Świeminie reprezentowali Patrycja Sawicka z klasy VI i Jędrzej Markowski z klasy IV szkoły im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie. Uczniowie wcielili się w role profesorów i przedstawili wcześniej przygotowane referaty. Patrycja jako profesor Magii stosowanej zaprezentowała referat pt. Srebrna kaletka, Jędrek czyli profesor Garncarstwa bajecznego wygłosił referat pt. O nieprzewidzianych skutkach kichania.

W czasie sesji zostały również rozdane nagrody za konkurs plastyczny pt. Ilustrujemy utwory Janiny Porazińskiej. Nagrody w tym konkursie odebrały dwie uczennice szkoły w Świeminie-Ala Bojko z klasy III i Samanta Indyka z klasy VI. Gościem honorowym spotkania była pani Joanna Olech-autorka książek dla dzieci i młodzieży. To właśnie z rąk Pani Joanny wszystkie uczestniczące w tegorocznej sesji dzieci, odebrały upominki książkowe. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Serdecznie gratulujemy szanownym profesorom ciekawych referatów a nagrodzonym w konkursie plastycznym pięknych prac.

Aneta Krasowska