Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon II Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Śnieżna Kolęda"

Dnia 15 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie odbył się II Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków Śnieżna Kolęda.

W Oddziale Przedszkolnym w Świeminie gościły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Parnowie, Starych Bielicach, Smerfiki z Punktu Przedszkolnego TPD w Świeminie, dzieci z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu. Artystów dopingowali rodzice, nauczyciele, Dyrektor szkoły w Świeminie p. Renata Mankiewicz oraz Dyrektor Przedszkola w Biesiekierzu p. Małgorzata Olczak. Mali recytatorzy przedstawiali wiersze związane z zimą i świętami Bożego Narodzenia. Starali się w ten sposób przywołać spóźniającą się w tym roku zimę (i udało się, po kilku dniach spadł śnieg). Dzieci pięknie poprzebierane recytowały wiersze znanych polskich poetów, dla przedszkolaków ze Starych Bielic specjalnie na tę okazję wiersze napisał nasz lokalny poeta p. Zygmunt Królak. Po prezentacji małych recytatorów zaproszono na słodki poczęstunek. Wielką torbę słodyczy podarowała uczestnikom przeglądu Pani Dyrektor M. Olczak. Na zakończenie wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Filię Biblioteczną w Świeminie. Jako organizatorzy chcielibyśmy serdecznie podziękować nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków do przeglądu. Spotykamy się za rok.

Organizatorami przeglądu były:
Barbara Kołodziejska - Oddział Przedszkolny w Świeminie