PostHeaderIcon Ostatni tydzień wakacji z Biblioteką

Tak oto wielkimi krokami dotarliśmy do końca wakacji z Biblioteką. Ostatni tydzień wakacji spędziliśmy czytając fragmenty książek i opowiadań przy płonących świecach, budząc w ten sposób wyobraźnię dzieci.

Do pracy zachęcały nas różne materiały plastyczne i nie tylko, m.in. z kamienia zrobiliśmy żabę, biedronkę, robaka czy nawet dziwnego stworka. W bibliotece odwiedziły nas przyjazne duszki z łapacza snów wykonanego przez dzieci, a piękne ptaszki wykonane z gazet i kolorowych kartek ćwierkały nam radośnie.

Smile

Ukoronowaniem wszystkich starań dzieci było własnoręczne wykonanie pysznej sałatki z owoców z bitą śmietaną i jej degustacja - pychota. Dopełnieniem zajęć były przeróżne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu i konkursy zręcznościowe z nagrodami. Wszyscy uczestnicy chętnie toczyli małe rozgrywki grając w szachy, warcaby i inne gry planszowe oraz klockami Wiss Toy. A w krótce w nagrodę ciekawa wycieczka...

Katarzyna Janik