PostHeaderIcon Tuwimki

W dniu 7 czerwca - w piątek mieliśmy przyjemność gościć na lekcji bibliotecznej klasę III ze S.P. w Biesiekierzu.

Zajęcia te dotyczyły postaci i twórczości Juliana Tuwima w związku z ogłoszeniem roku 2013 rokiem Tuwima. Nasi młodzi czytelnicy mieli okazję wziąć udział w małym przeglądzie recytatorskim Tuwimki. Każdy uczestnik zajęć przedstawił wcześniej przygotowany wiersz. Recytacje uświetnione były różnorodnymi gadżetami oraz makijażem twarzy czy dłoni. Każdy występ został nagrodzony upominkami. Po zapoznaniu dzieci z życiorysem poety oraz przypomnieniu jego dorobku artystycznego nasi goście mogli zabawić się w ilustratora książek Juliana Tuwima. Owoce tej zabawy możemy podziwiać na wystawie umieszczonej w korytarzu naszej biblioteki. Nasi młodzi czytelnicy zmierzyli się również z krzyżówkami, rebusami i innymi zadaniami literackimi na temat poety. Mamy nadzieję, że praca z książką poprzez te różnorodne działania pogłębi wiedzę na temat naszych narodowych wieszczy i zachęci jeszcze bardziej naszych milusińskich do czytania i odwiedzania biblioteki.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka