PostHeaderIcon "PTAKI, PTASZKI i PTASZĘTA POLNE" Biesiekierz 2013

W dniu 26 kwietnia w bibliotece w Biesiekierzu odbył się gminny turniej recytatorski PTAKI, PTASZKI i PTASZĘTA POLNE Biesiekierz 2013. W konkursie udział wzięły szkoły podstawowe z terenu naszej gminy oraz gimnazjum.

W składzie jury gościliśmy: przewodniczącą Panią Marię Węgrzynek, P. Annę Głuszek, P. Iwonę Sobczyńską oraz P. Waldemara Maniaka.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom interpretacji utworów poetyckich oraz prozy, a więc jury miało baaardzo utrudnioną pracę. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się następujące osoby:

Ptaszęta
Alicja Bojko - Sergiusz Michałkow Mój szczeniak
Jędrzej Markowski - Jan Brzechwa Okulary

Ptaszki
Zuzanna Łosiak - Goscinny, Sempe Nowe przygody Mikołajka fragm. ; M. D. Mordarski Kurczak atletą
Maciej Sowa - Marian Załucki O kramach z książkami i o kramach z tymi kramami ; Sempe, Goscinny Palę cygaro fragm.

Ptaki
Bożena Bołaz - Józef Baran Sztuka dom ; Wiktor Gomulicki Wspomnienie niebieskiego mundurka ? fragm.
Oliwia Brożyna - K .I. Gałczyński Rozmowa liryczna ; A. M. Swinarski Parodia III: Lipa Leśmiana.

Serdecznie gratulujemy laureatom tego konkursu i życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach, które odbędą się w dniach 14 - 16 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Trzymamy za Was kciuki
Smile Smile Smile