Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon FERIE W BIBLIOTECE I ŚWIETLICY

Tegoroczne ferie zimowe w Starych Bielicach odbywały się przy współpracy ŚWIETLICY WIEJSKIEJ I FILII BIBLIOTECZNEJ W STARYCH BIELICACH. Dzieci i młodzież mogła skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Podczas ferii dwukrotnie odwiedziliśmy kino Kryterium oglądając filmy pt.: Epoka lodowcowa 4 i Merida waleczna. Dzieci pracowały z masą solną, wykonywały z niej płaskorzeźby i anioły, stworzyły pamiętniki, do których z chęcią wpisywali się wszyscy na pamiątkę wspólnie spędzonego czasu. W kolejnych dniach wykonywaliśmy maski karnawałowe, oglądaliśmy film pt.: Magiczne drzewo, Niekończąca się opowieść, następnie wykonywaliśmy plakaty z ulubionymi bohaterami z filmu.

Dzięki uprzejmości DPS NOWE BIELICE dzieci mogły skorzystać z zajęć manualnych połączonych z integracją z osobami niepełnosprawnymi.

W tłusty czwartek młodzież uczestniczyła w konkursie Mistrz klawiatury, nagrodą był duży talerz wypełniony pączkami. Zwycięzcą został Karol Bełczykowski.

Każde zajęcia kończyły się słodkim poczęstunkiem, a w nagrodę za uczestniczenie w zajęciach rozdane zostały drobne upominki. Dzieci były również na koszalińskim lodowisku, a na zakończenie ferii byliśmy na wycieczce w CENTRUM SZKOLENIA SIŁ POWIETRZNYCH W KOSZALINIE. Wyjazd ten zakończył się wizytą dzieci w Atrium, gdzie czekał na nas poczęstunek w postaci hamburgerów, frytek i coli ufundowanych przez CLUB LION.

Czas szybko upłynął w miłym towarzystwie, aż przykro, że następne ferie będą dopiero za rok.

Aleksandra Sowa i Iwona Kościelska