Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Przedświąteczne spotkania w Filii w Starych Bielicach

Dnia 18 grudnia 2012r. w naszej bibliotece odbyły się zajęcia literackie i plastyczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Najpierw odwiedziliśmy oddział przedszkolny SP w Starych Bielicach.

Na zajęciach maluchy poznały tradycję i zwyczaje świąt w Polsce, później wysłuchały książki pt. Boże Narodzenie Tupcia Chrupcia i wykonały pracę związaną z tematem zajęć. Następnie zawitały do nas dzieci z klasy II. One także miały okazję zapoznać się z tradycjami obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Polsce, ale również w innych krajach, porównywały podobieństwa i różnice obchodów.

Dzieci odwiedzające naszą bibliotekę po zajęciach lekcyjnych miały możliwość wykonania pięknych bałwanków, którymi mogły sobie ozdobić swoje domowe okna. Podczas naszych spotkań panowała miła i ciepła atmosfera.

Aleksandra Sowa