PostHeaderIcon Andrzejki w bibliotece

Andrzejki to czas, w którym wszyscy się bawimy, spotykamy z przyjaciółmi. Dla jednych Andrzejki związane są wyłącznie z zabawą, natomiast dla innych to tradycja ludowa wieczoru wróżb pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie.

W wieczór andrzejkowy spełniają się przepowiednie i wróżby, a tych nie zabrakło 29 listopada w naszej bibliotece. Rozpoczęliśmy od informacji o tradycji wróżb i przepowiedni. Potem wróżbom nie było końca. Była wróżba z sercami, kostkami, gwiazdkami. Losowane koperty i karteczki przepowiedziały kim dzieci będą w przyszłości i gdzie pojadą w przyszłym roku . Ustawiając kolejno buty w kierunku drzwi dowiedzieliśmy się kto pierwszy wyjdzie za mąż. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe z chustą animacyjną.

Zabawę przeplatał słodki poczęstunek
Teraz będziemy czekać, czy wróżby się spełnią.

Aneta Krasowska