Strona główna

PostHeaderIcon Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- literackiego "Mój Bajkowy Przyjaciel"

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (świętowany również 5 września). Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. Rumcajs, Smerfy, Miś Colargol, Calineczka, Król Lew, Kubuś Puchatek...

To tylko niektórzy reprezentanci bohaterów naszego dzieciństwa, którzy 5 listopada mają swoje święto. W każdym z nas jest trochę dziecka, niezależnie od tego ile mamy lat. Bajki są inspiracją nie tylko dla dzieci. Cechy poznanych postaci często są zapożyczane dla klasyfikacji, określają choroby i syndromy, czy psychologiczne typy osobowości. Więc może warto wierzyć, że "krasnoludki są wśród nas"- Święto Postaci z Bajek obchodzi się głównie w szkołach podstawowych i przedszkolach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wybrali się obejrzeć podobizny naszych ulubieńców, czy uczcili ich, oglądając swoją ulubioną bajkę, czy też przeczytali wypożyczoną z biblioteki książkę. W końcu kto powiedział, że bajki są tylko dla dzieci?

Świętujmy ten dzień miłą zabawą, wieczorem przebierańców bajkowych - wesoło i spontanicznie.

Z tej okazji nasza biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny Mój Bajkowy Przyjaciel, w którym wzięły udział przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu oraz uczniowie klas "0"-III ze szkół podstawowych naszej gminy. Natomiast konkurs literacki Mój Bajkowy Przyjaciel skierowany był do klas IV-VI szkół podstawowych gminy. Uczniowie mieli za zadanie napisać bajkę, których głównym bohaterem miała być wylosowana przez nich magiczna rzecz, np. łyżeczka, walizka, klucz, czy imbryk. Ważnym było to, aby bajka była ciekawa i zawierała morał.

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie plastyczno-literackim Mój Bajkowy Przyjaciel otrzymały nagrody podczas poszczególnych uroczystych rozstrzygnięć w danych szkołach oraz przedszkolu. Mamy ogromną nadzieję, że nasze prezenty przyniosły dzieciom dużo frajdy. Bardzo mocno zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszej biblioteki i naszych filii w Starych Bielicach oraz Świeminie i wypożyczania bajek, bajek, bajek

Renata Łowiecka