Strona główna

PostHeaderIcon Alfabet Współczesnych Pisarzy Polskiej Literatury Młodzieżowej cd...

W ostatnim czasie nasza biblioteka gościła liczną grupę młodzieży z Gimnazjum w Biesiekierzu. Wszystko za sprawą przeprowadzonego przez bibliotekę cyklu zajęć, pod hasłem: Alfabet Współczesnych Pisarzy Polskiej Literatury Młodzieżowej.

Lekcje te miały na celu zachęcić naszych młodych czytelników do sięgania po książki polskich autorów. W ciągu 2 tygodni trwania całego cyklu zajęć, naszą bibliotekę odwiedziły wszystkie klasy gimnazjum. I tak młodzież poznała znanych i mniej znanych autorów, ich bogatą twórczość literacką oraz tematykę książek. Z racji tego, że najłatwiej przyswaja się wiedzę poprzez zabawę, nasi wspaniali gimnazjaliści wzięli udział w kalamburach, tym samym łącząc przyjemne z pożytecznym. Szereg przeprowadzonych zajęć zaowocował znacznym wzrostem liczby młodych czytelników oraz widocznym zainteresowaniem młodzieży literaturą polską. Niewątpliwie cieszy nas fakt ,że tuż po zajęciach, książki rozeszły się w błyskawicznym tempie. Każde spotkanie wnosiło mnóstwo nowych i ciekawych spostrzeżeń, a niekiedy nawet wywiązywała się wśród naszych młodych gości bardzo żywa dyskusja. Wszystkie lekcje, bez wyjątku, przebiegały w sympatycznej i pełnej humoru atmosferze, za co oczywiście serdecznie dziękujemy naszej kochanej młodzieży.

Michalina Jędraszko