PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna dla naszych małych czytelników

W dniu 17 października 2012 r. odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy II Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Nasze spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem obiektu biblioteki i ogólnym przedstawieniem księgozbioru.

Następnie w celu bliższego zapoznania się i integracji wspólnie pobawiliśmy się przy muzyce. W związku z tym, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nasi goście zapoznali się z literaturą popularnonaukową oraz literaturą dla dzieci o tematyce zwierzęcej. Po głośnym odczytaniu wybranego rozdziału książki Zofii Sosnkowskiej Przygody kota Bibelota wywiązała się dyskusja o zwierzętach, które mamy w swoim domu lub na podwórku. Wykonanie pracy plastycznej Kotek z użyciem rolki po papierze pozwoliło nam na puszczenie wodzy fantazji na temat maści sierści i budowy kotów. Nasze spotkanie zakończyło przeglądanie wybranych książek oraz krótkie rozgrywki w gry planszowe. Nasi mali czytelnicy wyszli z biblioteki weseli, z uśmiechem na ustach. Mamy nadzieję, że będą nas licznie odwiedzać, coraz częściej chwytając za książkę.