PostHeaderIcon Konkurs Pięknego Czytania - czytamy Korczaka

28 września Filia Biblioteczna we współpracy ze szkołą w Świeminie zorganizowała eliminacje do XI Powiatowego Konkursu Mistrzowie Pięknego Czytania.

Celem tego konkursu jest krzewienie kultury słowa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, popularyzacja mody na czytanie, przygotowanie do wystąpień publicznych. Uczestnicy konkursu ubiegają się o tytuł mistrza pięknego czytania w kategorii klas IV-VI .Uczniowie czytają fragmenty tekstu przygotowanego i nieprzygotowanego. W tym roku były to fragmenty twórczości patrona roku 2012- Janusza Korczaka.

Mistrzem klasy IV została Emilia Płomińska, klasy V -Angelika Geppert , klasy VI- Maciej Sowa. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi. W konkursie powiatowym ,który odbył się 3 października naszą gminę dzielnie reprezentowała Angelika Geppert.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!