PostHeaderIcon Szlakiem pałacyków- Świemino, Parsowo, Nosowo.

W dniu 02 października 2012 r. nasza biblioteka zorganizowała rajd pieszy szlakiem pałacyków ?Świemino, Parsowo, Nosowo. W akcji pod nazwą Cudze chwalicie, swego nie znacie? uczestniczyli uczniowie klasy I i III Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

W czasie marszu dzieci miały okazję podziwiać uroki jesieni, zbierać liście i kasztany, oglądać niezwykłe okazy drzew oraz cieszyć się przepiękną pogodą. Uczniowie wysłuchali też kilka ciekawych faktów historycznych o każdej z miejscowości i na własne oczy mogli przekonać się jak atrakcyjna jest nasza Gmina. I tak dzieci zwiedziły teren barokowego Pałacu w Parsowie wraz z otaczającym go parkiem, tamtejszy neogotycki kościółek oraz cmentarz, na którym pochowani są potomkowie rodu von Gerlach. Dzieci miały okazję zwiedzić również zespół pałacowo ? parkowy w Nosowie. Uczniowie wnikliwie oglądali hotelowe pokoje, zaglądali w najskrytsze zakamarki pałacu, odwiedzili jadalnię wraz z kuchnią oraz przepiękne sale z zabytkowymi kominkami i zdobieniami. Na strudzonych pieszą wycieczką milusińskich czekało w parku wielkie ognisko z pysznymi kiełbaskami i soczkami. Dzięki tego rodzaju działaniom najmłodsi mieszkańcy naszej małej ojczyzny mogli poznać walory turystyczne Gminy i zgłębić wiedzę na jej temat.

Michalina Jędraszko